گوشی‌های جدید شرکت اپل با پردازنده‌های هفت نانومتری

شرکت اپل در جریان کنفرانسی به معرفی جدید‌ترین محصولات خود پرداخت. در این مراسم سری جدید گوشی‌های این شرکت با اولین پردازنده هفت نانومتری اپل که بر اساس ارزیابی برخی سایت‌های فناوری، «قوی‌ترین» پردازنده موبایل در جهان است، معرفی شدند. این شرکت همچنین سری جدید ساعت‌های خود را هم معرفی کرد.

Image result for ‫پردازنده هفت نانومتری‬‎

پردازنده جدید اپل

پردازنده جدید ای-۱۲ مهم‌ترین خبر کنفرانس جدید اپل بود. قطعه‌ای که محصولات قابل حمل مانند موبایل و تبلت این شرکت را یک گام به جلو خواهد برد. این پردازنده برای نخستین‌ بار از لیتوگرافی ۷ نانومتری استفاده کرده است. این محصول ۶.۹ میلیارد ترانزیستور درون خود جای داده است و سریع‌ترین پردازنده ساخته شده برای تلفن‌های همراه تا کنون است.

در این نسل، اپل از شش هسته‌ برای پردازش بهره گرفته که دو عدد از آن‌ها پردازش‌های پیچیده را انجام می‌دهند.

پردازنده ای-۱۲ آنگونه که اپل ادعا می‌کند ۱۵ درصد نسبت به نسل قبلی خود سریع‌تر است این در حالی است که مصرف انرژی این پرازنده ۴۰ درصد کمتر از نسل قبلی است. البته با این ادعا باید در عمل دید آیا گوشی‌های جدید اپل می‌توانند چهل درصد در زمینه باتری بیشتر دوام بیاورند.

«آیفون ۱۰ اس» و «آیفون ۱۰ اس مکس»

پیش بینی می‌شد این سری از گوشی‌ها ، آیفون یازده نام بگیرند اما در نهایت نام‌های آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس برای آن‌ها انتخاب شد. مدل اس از نظر اندازه مشابه آیفون ۱۰ است اما اندازه مدل اس مکس نسبت به آیفون ده تغییر کرده و بزرگترین گوشی اپل محسوب می‌شود. این دو گوشی ضد آب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.